A+ A A-

Σάρωσαν τα μετάλλια οι κολυμβητές του ΟΦΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

Rate this item
(0 votes)

Σάρωσαν τα μετάλλια οι κολυμβητές του ΟΦΗ, στο εαρινό κύπελλο προαγωνιστικών κατηγοριών για αθλητές -τριες γεννημένους το 2012-14, που διοργάνωσε με επιτυχία η ΚΟΕ και η ΠΕΚΥΚ-Ρ στην πισίνα του Ηρακλείου.

 Οι 15 κολυμβητές του ΟΦΗ, πήραν 10 μετάλλια (2 χρυσά, 5 ασημένια, 3 χάλκινα) και έδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει.

O ΟΦΗ είχε και 4 αργυρά μετάλλια στη σκυταλοδρομία 4Χ50 ελεύθερο στην κατηγορία αγόρια και κορίτσια 11 ετών.

Να σημειωθεί ότι και στην κατηγορία μίνι (αθλητές-τριες γεννημένους το 2015-2016), ο ΟΦΗ είχε ένα χρυσό μετάλλιο.

Στους αγώνες, συμμετείχαν κολυμβητές απο όλους τους συλλόγους της Κρήτης και οι κολυμβητές του ΟΦΗ, ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους.

"Είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος απο την προσπάθεια όλων των παιδιών. Προσπάθησαν πάρα πολύ και έδειξαν την δουλειά που έχει γίνει σε ατομικό και συλλογικό επίπεδο, στο τμήμα κολύμβησης του ΟΦΗ" ανέφερε ο επικεφαλής προπονητής του ΟΦΗ, Γιάννης Ζελεσκίδης.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των κολυμβητών του ΟΦΗ:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ:

• ΚΟΡΙΤΣΙΑ:
-50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΚΡ12
ΡΟΒΥΘΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ (2012): 1η θέση με χρόνο 00:32.38.
ΚΡ11
ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (2013): 7η θέση με χρόνο 00:40.78.
-200m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΚΡ11
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (2013): 4η θέση με χρόνο 02:55.96.
-50m. ΥΠΤΙΟ:
ΚΡ12
ΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΥΛΒΙΑ (2012): 6η θέση με χρόνο 00:44.72.
ΚΡ11
ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (2013): 7η θέση με χρόνο 00:47.64.
-100m. ΥΠΤΙΟ:
ΚΡ12
ΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΥΛΒΙΑ (2012): 7η θέση με χρόνο 01:37.68.
ΚΡ11
ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (2013): 7η θέση με χρόνο 01:43.67.
-200m. ΥΠΤΙΟ:
ΚΡ12
ΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΥΛΒΙΑ (2012): 6η θέση με χρόνο 03:30.47.
ΚΡ11
ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (2013): 6η θέση με χρόνο 03:41.27.
-50m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ:
ΚΡ11
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (2013): 2η θέση με χρόνο 00:42.99.
ΚΡ10
ΤΣΙΚΑΝΔΥΛΑΚΗ ΑΝΝΑ (2014): 5η θέση με χρόνο 00:51.78.
-50m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΚΡ11
ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (2013): 7η θέση με χρόνο 01:00.49.

-100m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΚΡ11
ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (2013): 10η θέση με χρόνο 02:16.41.
-200m. ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ:
ΚΡ11
ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (2013): 2η θέση με χρόνο 03:20.45.


• ΑΓΟΡΙΑ:
-50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΑΓ11:
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (2013): 3η θέση με χρόνο 00:35.60.
ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (2013): 11η θέση με χρόνο 00:45.49.
ΑΓ10:
ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2014): 9η θέση με χρόνο 00:41.90.
-100m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΑΓ12:
ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΤΙΝ (2012): 9η θέση με χρόνο 01:19.47.
ΑΓ11:
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (2013): 2η θέση με χρόνο 01:17.41.
ΑΓ10:
ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2014): 8η θέση με χρόνο 01:27.31.
ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2014): 21η θέση με χρόνο 01:35.41.

-200m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΑΓ12:
ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΤΙΝ (2012): 12η θέση με χρόνο 02:58.58.
ΑΓ11:
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (2013): 4η θέση με χρόνο 02:50.04.
ΑΓ10:
ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2014): 5η θέση με χρόνο 03:16.22.
-50m. ΥΠΤΙΟ:
ΑΓ12:
ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (2012): 5η θέση με χρόνο 00:41.65.
ΑΓ11:
ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ (2013): 11η θέση με χρόνο 00:57.59.
-100m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ:
ΑΓ12:
ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΤΙΝ (2012): 6η θέση με χρόνο 01:54.24.
-50m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΑΓ12:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ (2012): 1η θέση με χρόνο 00:41.09.
ΑΓ11:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2013): 4η θέση με χρόνο 00:50.78.
ΑΓ10:
ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2014): 10η θέση με χρόνο 00:59.41.
ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2014): 15η θέση με χρόνο 01:02.94.
-100m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΑΓ12:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ (2012): 2η θέση με χρόνο 01:31.68.
ΑΓ11:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2013): 5η θέση με χρόνο 01:54.28.
-200m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΑΓ12:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ (2012): 3η θέση με χρόνο 03:16.88.
ΑΓ11:
ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2013): 3η θέση με χρόνο 03:48.63.

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ100m. ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ:
ΑΓ12-Κ12:
-ΤΣΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΣΥΛΒΙΑ (2012)
-ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ (2012)
-ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ-ΜΑΡΤΙΝ (2012)
-ΡΟΒΥΘΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ (2012):
4η θέση με χρόνο 06:06.67.

ΑΓ11-ΚΡ11:
-ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (2013)
-ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2013)
-ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (2013)
-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (2013):
4η θέση με χρόνο 06:35.00

 ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΑ 4Χ50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΑΓ11-ΚΡ11:
-ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ (2013)
-ΖΕΛΙΑΝΑΙΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (2013)
-ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2013)
-ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ (2013):
2η θέση με χρόνο 02:30.12.

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΙΝΙ

• ΚΟΡΙΤΣΙΑ:
-50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΚΡ9
ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ (2015): 12η θέση με χρόνο 00:45.53.

-50m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ:
ΚΡ9
ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ (2015): 5η θέση με χρόνο 00:52.64.

-50m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΚΡ9
ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ (2015): 7η θέση με χρόνο 00:58.56.

• ΑΓΟΡΙΑ:
-50m. ΕΛΕΥΘΕΡΟ:
ΑΓ9
ΚΑΝΤΖΙΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (2015): 37η θέση με χρόνο 01:03.08.
ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (2015): 38η θέση με χρόνο 01:04.86.

-50m. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ:
ΑΓ8
ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (2016): 1η θέση με χρόνο 01:07.81.

-50m. ΠΡΟΣΘΙΟ:
ΑΓ8
ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟ (2016): 6η θέση με χρόνο 01:06.43.

 

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφίες απο τους αγώνες.

 

 

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Κονσόλα Αποσφαλάτωσης του Joomla!

Συνεδρία

Πληροφορίες Προφίλ

Χρήση Μνήμης

Ερωτήματα Βάσης Δεδομένων