A+ A A-

Χωρίς την Ριμπάνσκα, αλλά με ηγέτη τη Μουστάκ ο ΟΦΗ διπλό στο Βόλο (2-3) και δεύτερη θέση

Rate this item
(0 votes)

Με δυο γκολ της Αγγλίδας μεσοεπιθετικού Μουστάκ και ένα της Σλοβάκας Καλαμπέροβα, ο ΟΦΗ πέρασε νικηφόρα και απο το Βόλο, στο εξ' αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής και με τη νίκη αυτή, είναι μόνος δεύτερος, τρείς βαθμούς πίσω απο τον ΠΑΟΚ.

Τα κορίτσια του ΟΦΗ, αν και αγωνίστηκαν χωρίς την ηγέτη της ομάδας Ριμπάνσκα, κατάφεραν αν και βρέθηκαν πάλι πίσω στο σκορ (στο 10' η Κιέκου έκανε το 1-0), να κάνουν την ανατροπή και να πανηγυρίσουν ένα μεγάλο διπλό.

Το σημαντικό για τον ΟΦΗ, είναι το γεγονός ότι σκόραραν στο αμέσως επόμενο λεπτό (12' Μουστάκ) και έφεραν το παιχνίδι στα ίσια (1-1).

Στο 22' η Μουστάκ έδωσε ασίστ στην Καλαμπέροβα και η Σλοβάκα, έβαλε τον ΟΦΗ σε θέση οδηγού (1-2).

Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, ξανά η Μουστάκ έκανε το 1-3 για τον ΟΦΗ και το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με αυτογκόλ της Κουκουλάκη.

ΟΦΗ: Γκάρντνερ (87′ Στανίνου), Παπακωνσταντή, Σηφάκη (60′ Γουνάκη), Πεΐου, Μουστάκ, Κυδωνάκη, Αεράκη (80′ Ξυλούρη), Ραπάνη (85′ Κατιρτσίδου), Καλαμπέροβα, Ζέρβα, Κουκουλάκη.